SOSYAL SORUMLULUK

SOSYAL SORUMLULUK

Kurumsal

Bakırcı, içinde yaşadığı ve beslendiği topluma katkı sağlamayı temel ilkelerinden birisi olarak görmektedir. Bu noktadan hareketle tüm faaliyetlerinde toplum ve çevreye sağlayabileceği artı değerleri göz önüne alır ve karşılıklı paylaşım unsurunu geliştirmeye özen gösterir.

Bakırcı, ülkemizin temel problemlerinin başında eğitimsizlik olduğundan hareketle, sosyal sorumluluk faaliyetlerinde eğitime destek ve eğitim kurumlarıyla iş birliği imkanlarını öncelikli olarak değerlendirmektedir.

Destek ve İşbirliklerimiz;

Ege Üniversitesi Kaporta Teknolojisi Atölye Ekipmanı Desteği
Yeni teknolojilerin ve üretici standardında onarım yöntemlerinin uygulanabileceği bir çalışma ortamını ülkemize kazandırmak amacıyla Ege Üniversitesi’ne komple atölye ekipmanları hibe desteği sağlanmıştır.

MEGEP Kaporta Teknolojisi Eğitim Dökümanı Desteği
Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi (MEGEP) kapsamında basımı yapılan ve tüm Kaporta Teknolojisi derslerinde kullanılan kitapçıkların içeriklerinin oluşturulmasında Bakırcı’nın otomotiv ve ekipman teknolojilerindeki tecrübe ve yetkinliğinden yararlanılmıştır.

Gazi Üniversitesi Eğitim Desteği ve İşbirliği
Gazi Üniversitesi’nden Otomotiv Bölümü öğrencileri Bakırcı Otomotiv Eğitim Merkezi’nde misafir edilmiş, yeni teknolojiler ve son gelişmeler kendileriyle paylaşılarak, gelecekte bu ülkeye nasıl büyük katkılar sağlayabilecekleri paylaşılmıştır. Bakırcı, eğitim hayatlarında ve sonrasında iş hayatına adım attıkları andan itibaren genç arkadaşlara her türlü desteği arttırarak vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP İşbirliği
Ulusal ve global pazarlardaki faaliyetlerimizi icra ederken, her zaman en son trend ve teknolojileri yakalamaya çalışmaktayız, bu sebeple Bahçeşehir Üniversitesi ile imzalanan CO-OP işbirliği protokolümüz çerçevesinde gençlerin sektörümüze katacakları yenilik ve dinamizmin önünü açmaktayız.

Şişli Endüstri Meslek Lisesi, Taşdelen Endüstri Meslek Lisesi Eğitim Destekleri ve İşbirlikleri
Yetişmiş ara eleman eksikliğinin en aktif yaşandığı alanlardan olan Otomotiv Sektörü'ne hizmet etmekteyiz. Sosyal sorumluluk stratejimiz çerçevesinde etkileşimde olduğumuz tüm alanlarda karşılıklı paylaşım unsurunu öncelikli hedef olarak belirlemekteyiz. İşte bu sebeple, Endüstri Meslek Liseleri'nin Otomotiv bölümlerine aktif eğitim ve ekipman desteği sağlayarak sektördeki insan kaynağı standartlarını yükseltmeye çalışmaktayız.